Karta win

nowe miasto Zamość

 Wina białe


 Cosal Garda D.O.C. Vinho Verde
Szczepy: Trajadura, Arinto, Azal
Świeże i rześkie wino z Portugalii. Vinho Verde oznacza doslovvnie wino zielone, ale sugerujemy je kojarzyć nie tylko z zielenią, ale również z winami lekkimi, orzeźwiającymi, mineralnymi i soczystymi. Takie właśnie jest Casal Garcia.

 Premio Santa Caroline Cenhal Volley
Szczepy: Mieszanka szczepów białych
Bardzo lekkie, owocowe wino, na codzienny użytek. Intensywne zapachy owoców tropikalnych, głównie cytryn. Bardzo przyjemne i delikatne.

 Quinfa De Alorna VR Ribafejo Rose
Szczepy: Touriga Nacional
Zwycięzca Grand Prix Magazynu Wino w kategorii Wina różowe. Lekkie, świeże z dobrą dozą goryczki. W aromatach wyczuwalne świeże owoce i kwiaty. Przyjemnie kwasowe. Polecane szczególnie do Pizzy.

 Bernard Detali AOC Chablis
Szczepy: Chardonnay
Klasyczny blaty Burgund z Chablis. Sprężysty i mineralny, o krystalicznej strukturze, ożywczej kwasowości i miłych cytrusowych nutach zmieszanymi z zapachem gruszek i nagrzanej w słońcu skaty. Ojczyste wcielenie szczepu chardonnay.

 Georg Brener Riesling Charm Halbfrocken Rheingau Qba
Szczep: Riesling
Bardzo dobrze zbudowany wytrawny Riesling z regionu Rheingau, przejawia aromaty mokrych pokrzyw, nafty i mokrej skały. Niezwykle świeży, cytrusowy finisz będziemy odczuwali na podniebieniu przez długie chwile.

 Oremus Tokaji Szamorodni
Słodkie
Szczepy: Furmint, Hórsleyeln
Winnica Oremus należy do znanego na całym świecie producenta win Vega Sicilia. Tokaji o barwie bursztynowej, aromatach brzoskwini, mores miodu i orzechów laskowych. Świetnie zbalansowana słodycz i jakże niezbędna kwasowość.