Bar Szykiej Obsługi – Własny Biznes czy Franczyza.

Bar Szykiej Obsługi – Własny Biznes czy Franczyza.

Bary szybkiej obsługi wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Jest to niewątpliwie jeden z popularniejszych biznesów zakładanymi ostatnimi czasy. Jeśli Ty też myślisz o otwarciu takiego lokalu gastronomicznego, musisz zdecydować się, czy chcesz to robić samodzielnie, czy w formie franczyzy która może pomóc Ci zaoszczędzić.

Model franczyzowy

Jeśli nie jesteśmy pewni tego, czy nasz pomysł wypali, obawiamy się braków w budżecie czy potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, lepszym wyjściem będzie założenie franczyzy. Jest to nic innego jak otworzenie działalności pod szyldem znanej już marki. Firma taka zainwestuje w nasz biznes, lecz w zamian będzie żądała od nas spełnienia określonych warunków.

Pamiętać należy, że Franczyza to ogromna odpowiedzialność. Przed jej założeniem przemyśl wszystkie za i przeciw. Nawet w modelu franczyzowym będziesz musiał zainwestować w działalność, a do tego musisz wywiązywać się z umowy!

Własny biznes

Jeśli czujesz się na tyle pewnie i masz zaplecze, by samemu spróbować swoich sił w prowadzeniu gastronomii – śmiało. To Ty sam będziesz sobie szefem, od ciebie będzie zależało menu czy wystrój wnętrza.

Pamiętaj jednak, że to wszystko ma swoją cenę – wszystkie koszta będziesz ponosić sam. A nie ma przecież gwarancji że biznes się opłaci.