Zdrowe napoje

Zdrowe napoje

Nie tylko posiłki, które zamawiamy w barach – czy restauracjach – powinny być zarówno smaczne jak i zdrowe. To samo tyczy się napojów. Co i dlaczego warto więc wybrać?

TAK dla domowych soków i koktajli

Świeżo wyciskane soki są nie tylko pyszne, ale i w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia. Począwszy od zwiększenia odporności i wsparcia organizmu w walce z chorobą do właściwości korzystnych dla cery, praktycznie każdy owoc posiada w sobie coś korzystnego dla nas.

Cytryna, przykładowo, zawiera olbrzymią dawkę witaminy C, a jej sok przyspiesza efekty trawienne i pobudza organizm. Sok z mango wspaniale wspomoże regenerację podrażnionego gardła, natomiast koktajle warzywne pomagają przy odchudzaniu.

NIE dla Coli i napojów gazowanych

Jeśli już gazowane, to tylko woda mineralna (którą i tak lepiej pić w wersji bez gazu). Gazowane napoje takie jak cola czy oranżada zawietają olbrzymie ilości cukru i innych środków słodzących, które uszkadzają szkliwo zębów i w konsekwencji mogą doprowadzić do próchnicy – stanu, którego absolutnie nie wolno lekceważyć, gdyż może się skończyć nawet chorobą serca.

Oprócz tego, w gazowanych napojach znajduje się cała masa chemicznych substancji konserwujących i barwiących, które, spożywane w dużych ilościach, mogą być groźne dla ludzkiego zdrowia. Napojów tych nie powinny spożywać przede wszystkim dzieci, których organizmy jeszcze się rozwijają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *