Cennik w restauracji

Cennik w restauracji

To oczywiste, że zakładając jakikolwiek własny biznes, chcemy zarobić, dotyczy to zarówno restauracji, jak i sklepu odzieżowego czy supermarketu. Niejednokrotnie jednak klient, który ma ochotę na posiłek rezygnuje z niego nie dlatego, że nie znalazł dla siebie nic w menu, ale z powodu ceny. Jak zatem z nimi nie przeholować?

Sprawdź konkurencję

Jeśli w najbliższym otoczeniu funkcjonuje już bar oferujący posiłki w tym samym stylu co Twój, przejdź się tam i sprawdź ceny. Poszukaj informacji o cenach panujących w innych lokalach w internecie. To bardzo ważne, byś ceny w swoim barze utrzymywał na konkurencyjnym poziomie – w przeciwnym razie klienci zaczną od Ciebie odchodzić.

Realnie oceń koszta

Oblicz, ile kosztują cię produkty, których potrzebujesz do przyrządzenia konkretnych dań tzw. food cost, szczególnie tych, które klienci zamawiają najczęściej. Zaproponuj cenę tak, abyś i Ty zarobił, i klient był zadowolony. Kupujący na pewno zauważy, że przepłacił, jeśli za pojedynczą porcję dania, którego przygotowanie kosztowało cię w sumie 15 zł, zażyczysz sobie 10.

Pracownicy

Jeśli w twoim barze zatrudniasz pracowników, ważne jest, aby uwzględnić ich wynagrodzenie przy ustalaniu cen produktów. Pamiętaj jednak, by podnosić je z głową – pracowników musisz mieć z czego opłacić, lecz jak to zrobisz, jeśli potencjalni klienci wyjdą zniechęceni zbyt wysokimi cenami?