Co zamówić, aby zjeść zdrowo?

Co zamówić, aby zjeść zdrowo?

Chociaż większość barów i restauracji ma bardzo pokaźne menu, niektóre posiłki mają naprawdę negatywny wpływ na nasz organizm. Mimo że nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas zjemy coś tłustego, nagminne spożywanie niezdrowych posiłków ma zły wpływ na nasze zdrowie.

Co jeść

Przede wszystkim sałatki oraz gotowane warzywa. Dobrym wyborem będzie też zupa z delikatnych warzyw czy ziół, takich jak np. kalafior czy koper. W przypadku dań smażonych, o wiele lepiej zjeść coś przygotowanego na maśle niż na margarynie do smażenia, czy, o zgrozo, oleju.

Z mięs zdecydowanie najlepszym wyborem będzie ryba. Posiada ona wiele pozytywnych właściwości, lecz nawet tutaj należy pamiętać o tym, że nie każda ryba jest tak samo zdrowa w każdych okolicznościach.

Czego unikać?

Z całą pewnością, szczególnie osoby mające problem z poziomem cholesterolu powinny unikać dań przygotowywanych na głębokim oleju. Jeśli mamy ochotę na frytki, lepiej zamówić te pieczone, a jeśli tylko jest taka możliwość, dużo lepszym wyborem są frytki z batata.

Powinniśmy również unikać tłustych mięs, a także poszukać w menu informacji o kaloriach w posiłku i zdecydować się na dania zawierające ich najmniej.

Gdzie zjeść?

Jeśli chcemy zjeść zdrowy posiłek, stoi przed nami szereg możliwości. Najpopularniejszą opcją są bary sałatkowe, lecz restauracje wegetariańskie czy ekologiczne również będą dobrym wyborem.