Słodkości i inne pyszności – gdzie zjeść na mieście?.

Słodkości i inne pyszności – gdzie zjeść na mieście?.

Kiedy wybieramy się do restauracji czy baru, nie zawsze mamy ochotę na zestaw typu zupa + drugie danie. Niekiedy mamy ochotę po prostu na szybką przekąskę, by zaspokoić delikatny głód. Szanujące się lokale starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują możliwość zamówienia różnego rodzaju deserów czy szybkich dań, a do dyspozycji mamy również szereg barów szybkiej obsługi. Taka wizyta wiąże się jednak mimo wszystko z oczekiwaniem w kolejce, co jest zmorą dla wielu osób. Na szczęście w obecnych czasach takie oczekiwanie nie jest już konieczne, ponieważ w praktycznie każdym większym mieście znajdziemy budki czy wyspecjalizowane bary oferujące posiłek szybki, smaczny i tani.

Fast food ekspresowo szybki

Street Food, czyli dosłownie żywność z ulicy, to jedzenie, które możemy kupić znajdujących się w popularnych ulicznych budkach praktycznie niezależnie od miejsca naszego zamieszkania. Sprzedawane produkty są w większości typowo fastfoodowe – kupić możemy hot dogi, hamburgery, zapiekanki itp., choć niektórzy sprzedawcy stawiają też na zdrowe jedzenie, takie jak kanapki, sałatki itp. Zdarzają się nawet budki, w których możemy zakupić zupę, a nawet dania specjalnie przygotowane przez właściciela, których nie dostaniemy nigdzie indziej. Ceny w tych ostatnich są jednak często wielokrotnie wyższe niż w innego rodzaju miejscówkach.

Dania takie są o wiele prostsze niż to, co moglibyśmy otrzymać w barach czy restauracjach, ale ich cena również jest o wiele niższa i przygotowywane są o wiele szybciej. Tego typu jedzenie nie jest rzecz jasna najzdrowsze, ale jest dobrą alternatywą, jeśli nie mamy czasu bądź ochoty wystawać w kolejce w lokalnym KFC czy innym tego typu punkcie, do tego bardzo często przygotowywane jest na naszych oczach, także nie musimy obawiać się o skład czy sposób jego przechowywania.

Coś na słodko

Nie każdy jednak jest fanem hamburgerów, fishburgerów i tym podobnych produktów. Wielu ludzi jako „przekąskę” rozumie kawałek świeżo przygotowanego ciasta, loda czy gofra. Dla takich osób, na szczęście, również jest rozwiązanie.

Na często uczęszczanych ulicach możemy bowiem spotkać budki specjalizujące się właśnie w tym – kupimy w nich przygotowane przez właścicieli desery, lody tajskie czy włoskie, watę cukrową itp.

Oprócz tego nie zaszkodzi wstąpić do kawiarni, ciastkarni i podobnych miejsc zajmujących się przygotowywaniem słodkich frykasów. W większości przypadków nie będziemy musieli czekać długo na realizację zamówienia (wiele ciastkarni sprzedaje już uprzednio przygotowane ciasta) a będziemy mogli usiąść przy stoliku i spokojnie cieszyć się zamówionym posiłkiem. Wszystkie wyroby ciągle są domowej roboty, ale w profesjonalnym lokalu z reguły będziemy mieli większy wybór przekąsek i składników, choć niestety za nieco wyższą cenę.